ביטוח רכב
ביטוח רכב    ביטוח חובה    ביטוח עסק
פריסה ארצית אודותינו ביטוח רכב שרות לקוחות צירוף סוכנים דרושים צור קשר

תתקשרו אליי
קבל הצעת מחיר משתלמת ומיידית

סוג ביטוח
שם
טלפון
מוצרי ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח רכב
ביטוח חובה
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג'
ביטוח אופנוע
ביטוח מונית
ביטוח משאיות
ביטוח דירה
ביטוח עסק
ביטוח בריאות
ביטוח חיים
ביטוח משכנתא
מוצרים פנסיונים ופיננסים
ביטוח מנהלים
קרן פנסיה
קופת גמל
קרן השתלמות
ניהול הסדרים פנסיונים
ניהול תיקי השקעות
ביטוח דירה
לקבלת הצעת מחיר לביטוח דירה לחץ כאן
ביטוח דירה - מי צריך ?

כל אחד שיש לו דירה בגודל כזה או אחר צריך וכדאי שיבטח את מבנה הדירה ואת התכולה שבתוכה , הנזקים יכולים להיגרם ע"י נזקי טבע , בני אנוש (גניבות , פריצה) , שכנים ולעיתים אף ע"י בעל הנכס עצמו בשל טעות. העלויות לביטוח דירה נקבעות ע"י מס' פרמטרים , ניתן לומר שביחס לסוגי ביטוח אחרים ביטוח דירה הוא כיסוי לא יקר נוח שכיח ומשתלם.

פוליסת ביטוח דירה מחולקת לשני סעיפים עיקריים:
ביטוח תכולת דירה
ביטוח מבנה דירה
בפוליסה ניתן לבטח כל אחד לחוד ואת שניהם גם יחד וזאת בהתאם לצורך ולרצונו של המבוטח.

ביטוח דירה - מבנה

ביטוח דירה למבנה - מה מכסה הפוליסה ?

נזקים שיגרמו למבנה הדירה ולצמודי המבנה לרבות: מרפסות , צנרת , מתקני ביוב ואינסטלציה , מתקני הסקה ודוודים וכן את החלקים הצמודים למבנה הדירה או המחוברים אליו בדרך קבע (לדוגמה: חלונות , דלתות , דוודים , שטיחים מקיר לקיר , ארונות מטבח וכו...) מערכות סולריות , ומתקני טלפון וחשמל אשר שייכים לדירה , שער כניסה , גדרות ודרכים מרוצפות השייכות לדירה ואף את חלקו היחסי של המבוטח ברכוש המשותף בבית משותף (כגון - חדר לובי בקומת מגורים משותפת).

ביטוח דירה למבנה - מה לא מכסה הפוליסה ?

הפוליסה אינה מכסה עצים , שיחים , דשא וצמחיה , מחסנים , בריכת שחיה וכל רכוש שאינו צמוד מבנה (שאותו ניתן לבטח בביטוח תכולת דירה). אין כיסוי לחלקי הדירה המשמשים לעסק בלבד. כמו גם את ערך הקרקע (הפיצוי נקבע ע"פ עלות הקמת המבנה - אך ישנן חברות המאפשרות רכישת כיסוי עבור שווי הקרקע)

ביטוח דירה - תכולת דירה מה כלול בפוליסה  ?

הפוליסה מכסה כל דבר וחפץ הנמצאים בדירה והם בבעלותם , בחזקתם או באחריותם של המבוטח או מי מבני משפחתו המתגוררים עימו בדירה (ואינם משמשים כחלק ממבנה הדירה). ביטוח דירה - תכולה , מכסה גם רכוש השייך לאחרים ונמצא באחריות המבוטח (יש לדווח לחברת הביטוח על הרכוש הנ"ל במידה וקיים שכן בתביעה ללא דיווח קודם או חישוב הרכוש הנ"ל תחשב כביטוח חסר) ביטוח תכולה כולל כיסוי לעציצים וצמחיה הנמצאת בשטח הבית הסגור (ללא כיסוי לגניבה או פריצה ממרפסות פתוחות כמובן).

מה אינו כלול בביטוח תכולת דירה ?

ביטוח דירה - תכולה אינו מכסה רכוש אשר נמצא בחדר מדרגות , גינה , גדרות , דרכים מרוצפות שהינם חלק מהדירה.
ביטוח דירה ותכולתה אינו מכסה גם את הפריטים הבאים:
כלי רכב מנועי , קראוון , כלי טיס ושיט , בעלי חיים (חברות ביטוח לא מעטות מעניקות כיסוי לנזקי צד ג' שיגרמו ע"י כלבים וחתולים ומחריגות מס' כלבים מסוכנים) , ניירות ערך , אגרות חוב , תעודות מלווה , חוזים למיניהם , שטרי מכר , תעודות ומסמכים , כסף וזהב (רק כשהם במצב גולמי) , אבנים יקרות ויהלומים שאינם חלק מתכשיט , בולים (כן ניתן לבטח אוסף בולים) , כלי נשק , תחמושת וחומר נפץ , כתבי יד , תכניות ושרטוטים , ספרי עסק ופנקסי חשבוניות , מלאי עסקי , שיקים , כרטיסי טיסה ונסיעה , כרטיסי אשראי , טופסי הגרלה , תלושי מתנה לחג וכו...

ביטוח דירה שכורה

הצורך בביטוח מבנה דירה שכורה נובע מאחריותו של השוכר על פי חוק ולעיתים גם לפי הסכם השכירות עליו הוא חתום , לבעל הנכס יש זיקה לנכס והוא מבקש בדרך כלל לבטח את הדירה.
אם בעל הנכס מחייב את השוכר בהסכם לבטח את הדירה בביטוח מבנה , השוכר יישא בעלויות הביטוח ויביא זאת בחשבון מול בעל הנכס במו"מ על דמי השכירות החודשיים. במידה ובעל הנכס אף דרש בפוליסה כיסוי נזקי רעידת אדמה ונזקי צנרת (הרי שאלו הם סיכונים שאינם באחריותו של הדייר) יש להביא בחשבון שביטוח סיכונים אלו מייקרים את עלויות ביטוח דירה.

אם התחייב בעל הנכס לבטח בעצמו את מבנה הדירה , יש לדרוש הוספה בפוליסת הביטוח שלו סעיף אחריות צולבת - המבטל את זכותה של חברת הביטוח לתבוע את גורם הנזק (הדייר) על נזקים שנגרמו לה בגללו (עקרון התחלוף / שיבוב). לכן גם אם ביטוח בעל הנכס את הדירה הדייר עדיין חשוף לתביעות אם שמו לא הוסף בפוליסה כבעל זיקה לנכס.

ביטוח דירה - מחירים

מחירי ביטוח דירה נקבעים לפי מס' רב של נתונים כגון:
גודל המבנה ושווי עלות בניה מחדש
שווי תכולת דירה - נקבע בדרך כלל ע"י סוקר מטעם חברת הביטוח
שווי תכשיטים
סוג כיסוי התכולה (מקיף או כל הסיכונים)
איזור מגורים
קומת מגורים
צמוד קרקע או לא
ניסיון תביעות
הרחבות וכיסויים נוספים

ביטוח דירה - אפשרויות תשלום

כרטיס אשראי בתשלומים , הוראת קבע בתשלומים , מזומן , שיקים.
מוצרים משלימים
ביטוח משכנתא
ביטוח עסק כל הזכויות שמורות © ישיר חכם.   כתובת למשלוח דואר ת.ד. 1182 תל אביב מיקוד 61010.  לפניה בכל נושא באמצעות האינטרנט לחץ כאן